Vodný raj Vyhne
Slovensko


Bazény, vodné atrakcie, tobogány

SK CZ

Aquapark Vyhne : Okolie a zaujímavosti

Štiavnické vrchy

Okolie aquaparku Vyhne je ideálne pre túry. Obcou vedú až tri turistické trasy, ktoré návštevníkov zavedú do lesov Štiavnických vrchov.

Určite sa oplatí navštíviť unikátne kamenné more, Jeleniu alebo Hájsku skalu. Miestna príroda je ideálna aj pre cyklistov. Okolie obce Vyhne je pomerne atraktívne a ponúka ideálne podmienky pre výlety.

Historická obec Vyhne

Nemenej zaujímavá história obce, ktorá sa spája s ťažbou železnej rudy, neskôr aj s pivovarníctvom a v neposlednej rade aj s miestnymi termálnymi vodami.

Vyhne v minulosti boli významnými kúpeľmi, ktorých sláva sa skončila po 2. svetovej vojne. Turistom sa odporúča navštíviť miestny barokový kostol z 18. stor., alebo náučný chodník botanika Andreja Kmeťa a snáď najväčšou zaujímavosťou v okolí obce je najväčšie kamenné more vulkanitov Karpát na Slovensku. Atraktívny je aj výstup na Jeleniu alebo Hájsku skalu. V obci Vyhne je možné nájsť aj Vyhniansky travertín.

Unikátky kúpeľ Parenica

Kúpeľ Parenica

V susedstve obce Vyhne sa nachádzajú kúpele Sklené Teplice s unikátnym jaskynným kúpeľom -"parenicou". V rámci kúpeľov na Slovensku ide najzvláštnejší kúpeľ.

Parenica je v podstate jaskynný parný kúpeľ, jediný svojho druhu v Európe - v uzavretej miestnosti vyviera prameň (42°C), ktorý preteká travertínovým vodopádom a tak sa môžete v  "parenici" cítiť  ako v saune. Parenica má tiež blahodarné účinky na organizmus.

Tí, ktorí sa chcú schladiť vo vode, môžu navštíviť Hodrušské alebo Bančianske jazero, a neďaleko od Banskej Štiavnice sa nachádza Jazero Počúvadlo.

Ďalej po rieke Hron sa nachádza mesto Zvolen s dvoma hradmi, galériou a divadlom. Neďaleko Zvolena je možné nájsť kúpele Sliač, Kováčová.

Mesto v UNESCO

Len 12 km od Vyhní sa nachádza Banská Štiavnica – mesto chránené organizáciou UNESCO. V starom meste je možné nájsť Starý a Nový zámok, krásnu kalváriu, z ktorej je výhľad na celé mesto a určite sa oplatí navštíviť banské múzeum v prírode, ktoré vám umožní podniknúť cestu do podzemných baní. Len pár kilometrov od Banskej Štiavnice sa nachádza dedinka Svätý Anton s nádherným zámkom, v ktorom je umiestnená expozícia poľovníctva na Slovensku. Smerom na Banskú Bystricu narazíte na dedinku Hronsek, s dreveným kostolom, ktorý je súčasťou dedičstva UNESCO.

Hrady

Neďaleko rieky Hron sa nad jeho brehom vypínajú zrúcaniny hradu Šášov. Neďaleko Žiaru nad Hronom je možné odbočiť na Kremnicu, ktorej dominuje mestský hrad s chrámom sv. Kataríny. Námestie je obklopené starými mestskými domami, na námestí sa nachádza aj svetoznáma kremnická minciareň. V meste je aj termálne kúpalisko.

Kremnický zámok

Služby

Menu

Zaujímavé stránky

Aquapark Poprad

Aquapark Poprad, bazény s vodnými atrakciami, atraktívne ubytovanie, ideálne pre deti.

viac

Víkendové pobyty

Víkendové pobyty na celom Slovensku aj v zahraničí. Oddýchnite si v kúpeľoch.

viac

© vyhne.aquapark.sk TOPlist
Chaty / Apartmány / Penzióny / Hotely / Silvester /